slideshow 1

Comenius V LO: Partnerstwo z tytułem
“Gdy zdjęcia tworzą historię i współczesność Europy"

Edukacyjne Rozwiązania Przyszłości

Kategoria:

W pt 3 X w VLO odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "Edukacyjne Rozwiązania Przyszłości", której organizatorem jest Sanoma Learning Lab, a koordynatorami: Young Digital Planet SA i Wydawnictwo Nowa Era. Więcej w załączonym pliku i na http://www.sanomalearninglab.com/.

Junior.Net zaprasza na zajęcia na UG

Kategoria:

Program Junior.NET to zajęcia z programowania dla początkujących i nie tylko w technologii Microsoft w systemach Windows 8/Phone. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 X (śr) o godz. 18:00 w Audytorium nr 1 Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 57.

Grupy Junior.NET znajdują się na większych uczelniach w całej Polsce, gdzie pod patronatem Microsoft studenci i pracownicy firm IT uczą programowania od podstaw uczniów szkół średnich. Po roku jest możliwość uzyskania certyfikatu Microsoft.

Wicemistrzynie Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2014/15 - Reprezentacja Dziewcząt V LO !

Kategoria:

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym nasza Reprezentacja Dziewcząt wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych !!!

Nasza srebrna sztafeta w kolejności zmian: Aleksandra Dudij z klasy 1 C, Katarzyna Wandzilak z klasy 2 A, Marta Kuklińska z klasy 1 C, Julia Jung z klasy 1 A, Weronika Kołodziejska z klasy 2 F, Klaudia Gorzelewska z klasy 1 A, Aleksandra Kokitko z klasy 1 C, Weronika Bubik z klasy 2 F, Katarzyna Rink z klasy 3 D i na ostatniej zmianie  Maria Ratkowska z klasy 3 F

 

Cieszymy się, że do złotego medalu Hani Migdał (w indywidualnych biegach przełajowych) dorzucamy kolejny medal - srebrny.

 

Akademia ETI PG 2014/2015 - ruszamy!

Kategoria:

Ruszamy z zajęciami Akademii ETI PG 2014/2015! Terminy zajęć i sale pozostają bez zmian: środy 15:30-18:00, sale NE 239 (sala komputerowa) i NE 235 (sala wykładowo-ćwiczeniowa). Zajęcia tradycyjnie prowadzić będą na zmianę: dr inż. Krzysztof Ocetkiewicz i mgr inż. Andrzej Jastrzębski. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października br.. Przypominamy, że zajęcia są kontynuacją cyklu z poprzedniego semestru.

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Kategoria:

Mamy przyjemność poinformować, że w ramach rozpoczynających się Młodzieżowych Spotkań z Medycyną, wykład wygłoszą między innymi nasze uczennice z klasy biologiczno-chemicznej !. Pełną informację znajdziemy na stronie GUM-edu:

Oficjalne otwarcie boisk V LO, ach co to był za dzień ..... :)

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 24 września 2014 odbyło się oficjalne otwarcie boisk V LO, które podczas wakacji tego roku zostały zmodernizowane. W uroczystym otwarciu wziął udział Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Dyrektor Rozwoju Społecznego w Gdańsku Piotr Kowalczuk, Dyrektor Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz oraz Radni Osiedla Oliwa  i Przedstawiciele Komisariatu Policji IV w Gdańsku -Oliwie, a także Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci V LO.

Podczas uroczystego otwarcia  Pani Dyrektor Elżbieta Piszczek wraz z Panem Prezydentem dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Ponadto Pan Prezydent został poproszony o wykonanie inauguracyjnego rzutu do kosza, inauguracyjnego podania frisbee oraz inauguracyjnego strzału na bramkę podczas których asystowali mu nasi Uczniowie :)

Po oficjalnej części uroczystości nastąpiła część artystyczna w której udział wzięli utalentowani sportowo uczniowie Piątki. Był pokaz hip-hopu w wykonaniu Marysi i Natalii, pokaz floretu w którym wystąpił nasz Uczeń i wicemistrz Europy Maciej Podralski wraz z Jędrzejem, Sarą, Wiktorem i Hanią. W przepięknym tańcu pokazały się Ada i Julia, a jazz zatańczyła dla nas Magda. Ponadto był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Hani i jej partnera Dawida,a  na koniec jako ostatnie wystąpiły Dziewczyny ze szkolnego zespołu cheerleaders.

Piotr Jacoń wśród kandydatów do tytułu Mistrz Mowy Polskiej

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że znany dziennikarz i nasz Absolwent (matura 1995) Piotr Jacoń znalazł się w gronie nominowanych do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Gala Finałowa odbędzie się 29 września w Teatrze Miejskim w Gdyni. Zachęcamy do głosowania na Mistrza Mowy Polskiej (codziennie do 27 września!) na stronie http://www.mistrzmowy.pl/

Dodajmy, że Piotr Jacoń ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Swą dziennikarską karierę rozpoczynał w Radiu Plus oraz w "Dzienniku Bałtyckim". W 2004 roku związał się z TVN24 jako gdański reporter stacji, już w 2005 roku debiutował jako gospodarz ogólnopolskich programów informacyjnych. Obecnie można go oglądać m.in. w Poranku TVN24 oraz w programie Prosto z Polski.
15 stycznia 2010 roku był gościem Piątki:)

Na zdjęciu Piotr Jacoń w czasie ubiegłotygodniowej audycji "Gdynia Główna Osobista" podczas rozmowy z aktorką Zofią Czerwińską (również Absolwentką Piątki) podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Hanna Migdał Mistrzynią Gdańska w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2014/15 !!!

Kategoria:

Od lat nie odnotowaliśmy tak dobrych wyników naszych zawodników na Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.
W dniu dzisiejszym na stadionie GOKF wspaniale wypadli nasi Reprezentanci na Mistrzostwach Gdańska w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Z przyjemnością informujemy, że Mistrzynią Gdańska w roku szkolnym 2014/15 została Hanna Migdał z klasy II D !!!

Bardzo dobre wysokie 6 miejsce wywalczyła się Aleksandra Dudij z klasy I C (wraz z Hanią na zdjęciu).

Natomiast Katarzyna Wandzilak z klasy II A przybiegła na metę na miejscu 12. Dodajmy, że startowało 136 zawodniczek.

Wśród chłopców naszym najlepszym Zawodnikiem okazał się Jakub Kozak z klasy II B, który zajął 6 miejsce, ale to nie koniec dobrych wiadomości. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech naszych Reprezentantów. Oprócz Jakuba najlepiej pobiegli -  Błażej Byczkowski (9 miejsce) i Piotr Jędrzejewski z klasy III B (10 miejsce).

 

Czekamy jeszcze na ostateczne wyniki organizatora imprezy i w najbliższym czasie umieścimy je na naszej stronie. W przyszłym tygodniu sztafety. Nie ukrywamy, że liczymy również na udany bieg :)

Hani gratulujemy złotego medalu, a naszym Zawodnikom udanego udziału w zawodach. Dziękujemy za wspaniałą promocję naszej szkoły i dostarczone emocje na stadionie

Oficjalne otwarcie boisk V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku ul. Liczmańskiego 25

Kategoria:

W środę 24 września o godz. 10:00 odbędzie się oficjalne otwarcie zmodernizowanych boisk V LO przy ulicy Liczmańskiego 25.
W imieniu Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, Dyrektor V LO Pani Elżbiety Piszczek, Grona Pedagogicznego V LO i całej Społeczności Szkolnej zapraszamy na wielkie otwarcie.

UWAGA !
Uczestników uroczystości prosimy o strój sportowy, adekwatny do aury !

Obowiązuje obuwie sportowe lub inne, które nie uszkodzi nawierzchni boisk !

Sport online

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy II B Daniel Sylwestrowicz opracował sportową stronę V LO, która w dniu dzisiejszym została podłączona do strony głównej. Obecnie strona jest uzupełniania, ale mamy nadzieję, że niebawem każdy zainteresowany sportowymi wydarzeniami, znajdzie na niej coś ciekawego :)

Adres strony: http://www.vlo.gda.pl/sport/

Rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej 2014/15 po raz pierwszy na nowo zmodernizowanych boiskach V LO :)

Kategoria:

Dziś rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki w piłce nożnej. Po raz pierwszy gramy na nowych boiskach zmodernizowanych w czasie wakacji.
W pięknej scenerii i przy słonecznej pogodzie, swoje pierwsze mecze rozegrały klasy: III B, II D i I E.
Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów.


Do grupy A po losowaniu trafiły następujące zespoły: III B, II D, I E i I C, a
do grupy B: III F, II C, I B i I D.
Z grupy wychodzą dwa najlepsze zespoły i grają o miejsce na podium.

Podobnie jak w ubiegłym roku wyłonimy Króla Strzelców

Wszystkim Drużynom życzymy powodzenia i dobrej zabawy :)


Biegi leśne

Kategoria:

W poniedziałek 22.09.2014r. o godz. 13.55 będzie dodatkowy termin biegów leśnych dla osób, które nie zaliczały biegu lub chcą poprawić swój wynik. Zapraszamy.

Dostęp do GPE

Rodzice, którzy chcą korzystać z dziennika elektronicznego są zobowiązani do wypełnienia oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dostęp do dziennika elektronicznego posiadają rodzice/opiekunowie ucznia, którzy podali w oświadczeniu swój adres e-mail i pesel.

Rodzice, którzy nie złożyli we wskazanym czasie stosownego oświadczenia, natomiast chcą dopełnić formalności i korzystać z e-dziennika proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły celem złożenia wypełnionego oświadczenia - zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Instrukcja dla rodziców:

Nowo tworzone hasło dostępu musi spełniać poniższe wymagania:

  • długość hasła musi zawierać minimum 8 znaków, w tym wielkie i małe litery, cyfry, znaki niealfabetyczne np. @ #
  • może zawierać maksymalnie 3 kolejne litery użytkownika lub pełnej nazwy użytkownika (imienia i nazwiska)
  • nie może się powtórzyć przy kolejnej zmianie

Hasło wygasa po 180 dniach, wtedy trzeba ponownie wykonać procedurę przywracania dostępu do GPE.

Lubisz pomagać? Dołącz do SKC :)

Kategoria:

Jeśli lubisz pomagać, do dołącz do Szkolnego Koła CARITAS :) Od 10 lat pomagamy uczniom VLO i nie tylko! Zapraszamy na spotkanie informacyjne zwłaszcza uczniów kl. I w pt 19 IX o godz. 13:00 (7. lekcja) do s. 31. Do zobaczenia...

Harmonogram organizacji roku szkolnego 2014/2015.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
w V LO w Gdańsku