slideshow 1

baner promujacy 70-lecie oraz jubileuszowy konkurs literacki

Zaproszenie - Dzień Sportu z okazji 70-lecia V LO

Kategoria:

Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wraz z  Nauczycielami Wychowania Fizycznego zapraszają Absolwentów, Rodziców i Uczniów do aktywnego udziału w rozgrywkach sportowych organizowanych z okazji obchodów 70-lecia V LO w Gdańsku oraz nadania sali gimnastycznej imienia Janusza Sidło.


Uroczysty Dzień Sportu V LO zaplanowany został w dniu 13 czerwca 2015 roku od godziny 10:00.

70-lecie szkoły

Izabella Kolmetz, Julia Wielka i Krzysztof Krause Mistrzami Świata Odysei Umysłu 2015

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że Julia Wielka z klasy 2e, Izabella Kolmetz i Krzysztof Krause z klasy 2d wraz ze swoją drużyną reprezentującą Laboratorium Pryzmat wywalczyli tytuł Mistrza Świata Odysei Umysłu. W twórczym rozwiązywaniu problemów grupa rozwiązywała problem 2 - Przejściowe trudności techniczne.

Finały odbyły się w Michigan w USA. W sumie konkurowało ze sobą 847 zespołów, pochodzących m.in. z Chin, Hong Kongu, Indii, Japonii, Kanady, Korei, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Singapuru, Słowacji, Szwajcarii, Togo, Wielkiej Brytanii, USA i z Polski (m.in. reprezentacja z Gdańska i Gdyni).

W tegorocznej polskiej edycji Odysei Umysłu wzięło udział 3039 młodych Polaków skupionych w 453 drużynach z 233 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju, przy czym grupy z Trójmiasta znacznie wybiły się na tle reszty.

Gratulujemy sukcesu !

Kalkulatory online - projekt 2b

Kategoria:

Klasa 2b w ramach grupowego projektu miała wykonać stronę internetową z kalkulatorami online. Efekty ich pracy i zaangażowania można podziwiać na stronach internetowych: grupa 1, grupa 2. Twórcy obu stron, aby stworzyć swoje aplikacje internetowe musieli skorzystać z języka html, css i php. Wszystkie umiejętności uczniowie klasy informatycznej, które posłużyły im do realizacji projektu, mogli poznać na lekcjach informatyki. Oprócz wyżej wymienionych umiejętności, dodatkowo uczniowie klas informatycznych uczą się korzystać z bazy danych mysql. Są to umiejętności kluczowe do wykonywania w przyszłości stron internetowych.

REGULAMIN KONKURSU "CIASTECZKOWE VLOVE"

Kategoria:

Zachęcamy do udziału w konkursie. Liczymy na Waszą kreatywność!

Spotkanie z Rodzicami

Zapraszamy Rodziców  w czwartek 28 maja na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami uczącymi w poszczególnych klasach. Wychowawcy będą czekać na Państwa o godzinie 17.00, zaś pozostali nauczyciele o 17.45.

Mat2Tab

Kategoria:

Drużyna Dot Creations składająca się z uczniów V LO z klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Mat2Tab 2015 w kategorii Junior.
Skład zespołu:

  • Jacek Walaszek - lider
  • Daniel Sylwestrowicz
  • Michał Sokólski
  • Kamil Pietrusiński
  • Asia Dębicka - grafik

Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 14 maja odszedł od nas po ciężkiej chorobie Miłosz Bielewicz, uczeń klasy 1 b. Msza Święta odprawiona zostanie o godz. 12:00, 16 maja w parafii pw św Stanisława Kostki przy ulicy Abrahama 38. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13:30 na cmentarzu Srebrzysko.

Wyniki konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" 2015.

Przedstawiamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny" 2015. Uczniom, którzy otrzymali wysoką ilość punktów, serdecznie gratulujemy!

Wyniki w kategorii JUNIOR klasa I

Buchajewicz Mateusz – bardzo dobry

Ib zobaczyła TRYTONa

Kategoria:

8 V klasa Ib (mat-fiz-inf) miała okazję zobaczyć TRYTONa - superkomputer zainstalowany w marcu br. w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Najważniejszy parametrem tego tzw.

Sukces Lidki Zajdzińskiej z 2 b w konkursie plastycznym!

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2 b, Lidka Zajdzińska otrzymała II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Witkacy i ja" organizowanym przez Gimnazjum nr. 2 w Słupsku. Sukces w tym konkursie to kolejne juz docenienie talentu naszej uzdolnionej uczennicy. Uroczystość odbyła się  w dniu 28 kwietnia 2015, opiekunem konkursu był p. prof. Krzysztof Rześniowiecki.

Wyniki konkursu fizycznego "Lwiątko" 2015.

Kategoria:

Przedstawiamy wyniki konkursu fizycznego "Lwiątko" 2015. Uczniom, którzy otrzymali wysoką ilość punktów, serdecznie gratulujemy!

Informacje dot. procedur egzaminu maturalnego z j.polskiego - część ustna

Kategoria:

Egzamin jest przeprowadzany z wykorzysaniem zadań w formie wydruków.

Poniżej fragmenty z procedur przeprowadzania i organizowania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

(...)

F. Część ustna egzaminu maturalnego
1. Część ustna egzaminu z języka polskiego przebiega w następujący sposób.

"Lęk i zakochanie"

Kategoria:

"Lęk i zakochanie" to tytuł IV Forum Młodzi i Miłość, które odbędzie w czwartek 7 V w godz. 18-22 w ATOM Club na stadionie PGE ARENA - wstęp wolny. W programie m. in.