slideshow 1

Skrócone lekcje

W dniu 13.10.2015 r. obowiązują skrócone lekcje.

1. 7:30 - 8:05
2. 8:10 - 8:45
3. 8:55 - 9:30
4. 9:40 - 10:15
5. 10:25 - 11:00
6. 11:05 - 11:35
7. 11:40 - 12:10
8. 12:15 - 12:45

Warsztaty w klasie 1A i 1E

Kategoria:

     Na przełomie września i października klasy 1A i 1E wzięły udział w cyklu warsztatów edukacyjnych. Pierwszy dotyczył projektu „Okiem etnologa”, który ma za zadanie rozwijać wiedzę i umiejętności licealistów w zakresie tematów oraz metod obecnych we współczesnej etnologii i antropologii kulturowej.

Trening strzelecki

 

W ostatnią niedzielę (4 października) odbył się trening strzelecki dla uczniów V LO. W zajęciach uczestniczyło 11 uczniów. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił na stanowisku strzeleckim. Trening czyni mistrza. Opiekun i instruktor strzelectwa sportowego.

 

Srebrny medal dla chłopców V LO w Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Kategoria:

Informujemy z przyjemnością, że w dniu 30.09.2015 roku Reprezentacja Chłopców V LO wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.

Akademi ETI PG - start!

Drugi semestr zajęć z PATO rozpocznie się w śr 7 X w tradycyjnym cotygodniowym terminie w godz. 15:30-18:00 w salach NE 235 i NE 239 w nowym budynku Wydziału ETI PG (w zależności od potrzeb: pierwsza to sala wykładowo-ćwiczeniowa, druga - komputerowa).

Reprezentacja V LO Dziewcząt Wicemistrzyniami Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych !!!

Z przyjemnością informujemy, że rok szkolny 2015/16 rozpoczęliśmy sukcesem sportowym. W dniu 29 września 2015 roku nasza Reprezentacja Dziewcząt wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Reprezentacja V LO w kolejności zmian: Magdalena Święcka 1c, Aleksandra Dudij 2c, Agnieszka Łuczkowska 1e, Julia Jung 2a, Iga Skorupska 1c, Anna Leśniewska 1e, Zuzanna Romanowska 1a, Klaudia Gorzelewska 2a, Zuzanna Suchcicka 1e i Hanna Migdał 3d.

Dziękujemy Marcie Kuklińskiej i Zuzannie Bejm z klasy 2c za gotowość do startu oraz pomoc w trakcie zawodów oraz Magdalenie Kurdziel z klasy 1a również za gotowość do startu. Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć.
Drużynie gratulujemy medalu !!!

Konkurs: Wolność, kochasz i rozumiesz?

Centrum Kultury "Agora" zaprasza do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym o szeroko rozumianej roli patriotyzmu w naszym życiu codziennym. Jeśli fotografujesz, zajmujesz się grafiką-zwykłą i cyfrową, a nawet masz ambicje zaprojektować mural -to  ten konkurs jest dla Ciebie! Krótki termin- do 13 października 2015 roku powinien Cię tylko zmobilizować! Znajdź swoją artystyczną przestrzeń w dziedzinie spojrzenia na patriotyzm! Szczegóły na stronie organizatora:

Wyjazd studyjny do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsy

Kategoria:

W dniach 19-23 września 2015 na zaproszenie Europosła - Pana Jarosława Wałęsy Pani Dyrektor Elżbieta Piszczek i Pani Profesor Bożena Kudrycka udały się do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w celu zapoznania się z możliwościami współpracy, jakie oferują polskiej młodzieży instytucje UE.


Wyjazd zorganizowany został przez Panią Magdalenę Gielo-Politewicz, reprezentującą Biuro Posła w Gdańsku. Zarówno Jarosław Wałęsa, jak Magdalena Gielo-Politewicz byli niegdyś uczniami V LO w Gdańsku - wychowankami Profesor Bożeny Kudryckiej. Po latach nie tylko z przyjemnością powracają do swojej szkoły, ale i wspierają ją w różnych działaniach.
Jarosław Wałęsa od początku sprawowania swego mandatu Posła do Parlamentu Europejskiego prowadzi edukację proeuropejską w regionie, chętnie spotyka się z młodzieżą szkolną i studentami, zachęcając do aktywności w działaniach obywatelskich. Trzy lata temu Europoseł przyjął zaproszenie Pani Profesor Bożeny Kudryckiej, aby zainaugurować w Piątce działalność Klubu Myśli Politycznej. Dnia 11 września 2015 Biuro Posła we współpracy z naszą szkołą zorganizowało Piknik Europejski dla uczestników kilkunastu konkursów, którym patronuje Jarosław Wałęsa. Nagrodą dla laureatów konkursowych zmagań i zwycięskich projektów realizowanych wspólnie ze szkołami z całego województwa są wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego. Tegoroczny wyjazd gdańskiej delegacji i przedstawicieli szkół z Pucka, Lęborka i Wejherowa połączony był ze zwiedzaniem Brukseli, Brugii oraz wizytą w Parlamencie Europejskim. Wkrótce w szkolnej galerii będzie można obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia, a my gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w nowych konkursach, a nauczycieli do realizowania projektów unijnych.

V LO na podium współzawodnictwa sportowego w Gdańskiej Licealiadzie w roku szkolnym 2014/15 !!!

Kategoria:

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że kolejny rok z rzędu Piątka znalazła się na podium współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w Gdańsku w roku szkolnym 2014/15. Z dumą informujemy, że dzięki niezwykłemu zaangażowaniu naszej młodzieży i sukcesom w poszczególnych dyscyplinach sportu nasze Dziewczęta w klasyfikacji generalnej zdobyły "brązowy medal" zajmując III miejsce, a Chłopcy pokonali wszystkie szkoły i tym samym zajęli I miejsce !!!

Uroczyste wręczenie pucharów i podsumowanie współzawodnictwa sportowego Gdańskich szkół w roku szkolnym 2014/15 odbyło się 5 września 2015 r. na PGE ARENA w ramach imprezy „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom”. 
Nasi Uczniowie co roku uzyskują nie tylko świetne wyniki w nauce, ale również zdobywają sportowe trofea udowadniając tym samym, że potrafią połączyć naukę ze sportem.

Przepiękne puchary, które z rąk organizatorów odebrała Pani dyrektor Elżbieta Piszczek, niebawem znajdą swoje miejsce w szkolnych gablotach.


Dziękujemy wszystkim Sportowcom, którzy reprezentowali V LO w imprezach sportowych i przyczynili się do tak wysokich miejsc w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy i liczymy na Was w tym roku szkolnym :)

Spotkanie z Rodzicami

Kategoria:

Zapraszamy rodziców lub opiekunów prawnych uczniów klas I, II i III na spotkanie.

15 września o  godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie Pani Dyrektor z Rodzicami uczniów klas III w auli w sprawie matury 2016, a następnie w salach spotkanie z Wychowawcami.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska


Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/MlodziezowaRadaMiastaGdanska

Drodzy uczniowie,
Jeśli jesteście aktywni, pomysłowi i chcielibyście udzielać się społecznie, ale nie wiecie jak się za to zabrać, to z całą pewnością powinniście wziąć udział w wyborach do nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska!
Do 5. października w każdej szkole gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej odbędą się wybory, na podstawie których zostanie wyłonionych po dwóch elektórów, którzy wezmą następnie udział w wyborach na etapie okręgów. Najważniejsze co na tą chwile musicie zrobić to przygotować kampanie, która zachęci uczniów waszej szkoły do głosowania właśnie na Was!

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wkrótce rozpocznie nabór na stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu "Pomorski program pomocy stypendialnej 2015/2016 i 2016/2017" na rok szkolny 2015/2016. Ogólne zasady rekrutacji do projektu stypendialnego i regulamin stypendialny znajdują się w załączniku.

Piknik Europejski w V LO

Kategoria:

W piątek 11 września 2015 roku na dziedzińcu V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odbył się Piknik Europejski. Organizatorem imprezy było Biuro Poselskie Jarosława Wałęsy - Posła Parlamentu Europejskiego .
Ideą przedsięwzięcia była chęć zaktywizowania naszych uczniów oraz pokazania jakie są możliwości współpracy. Uhonorowano również uczestników konkursów z kilkunastu szkół i to dla nich przede wszystkim piknik został zorganizowany.

Zapraszamy na krótką relację z Pikniku przygotowaną przez szkolną telewizję TVLO

Konkurs fotograficzny "Granice rzeczywistości"

Pasjonatów i amatorów fotografii z V LO zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2015. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie organizatorahttp://www.interphoto.pl/konkurs-fotograficzny/  Życzymy powodzenia!

Plan zajęć

Aktualny plan zajęć znajduje się w gablocie naprzeciwko sekretariatu lub w pokoju nauczycielskim.

Plan lekcji dostępny jest tutaj oraz w menu po lewej stronie w sekcji Dla uczniów.