slideshow 1

Dzień otwarty w V LO

W piątek 10 marca 2017 w godzinach 9:30 - 12:30

Drzwi Otwarte V LO

Zajrzyjcie do nas!

Złoto dla Tenisistek Stołowych V LO w Mistrzostwach Gdańska !

Kategoria:

Z przyjemnością chwalimy się kolejnym sukcesem naszych sportowców. Reprezentacja Dziewcząt w Tenisie Stołowym w składzie: Agnieszka Oleszczak z klasy 2f, Magdalena Kurdziel z klasy 2a oraz Magdalena Bukowska z klasy 1f w dniu 14 lutego br. stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając Mistrzostwo Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym 2016/17 !

Można powiedzieć, że złoty medal był walentynkowym prezentem dla V LO ;)

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku 2015/16 dziewczęta zajęły II miejsce. W tym roku nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny. Wysoko wygrane wszystkie mecze turnieju potwierdziły wspaniałą formę reprezentacji.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 21.02.2017 r. w Kartuzach.
Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów tutaj. Za fotki dziękujemy Martynie Miłogrodzkiej z klasy 2f

III miejsce w Mistrzostwach Tenisa Stołowego Chłopców

Kategoria:

                   

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w dniu 15.02.2017 roku Reprezentacja Chłopców

na Mistrzostwach Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym zdobyła III miejsce.

Skład Reprezentacji: Rafał Kaliszak z klasy 3b, Norman Dryś z klasy 3b, Jan Szafranek z klasy 1e.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!

 

 

Zdolni z Pomorza - Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska w partnerstwie z Samorządem Województwa Pomorskiego realizuje projekt pt. „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Informacje o projekcie znajdują się na stronie: http://pg.edu.pl/zdolnizpomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka, informatyka i matematyka, a także biologia i chemia. W ramach projektu realizowane będą przez Politechnikę Gdańską różnorodne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, warsztaty tematyczne, kółka olimpijskie, kursy e-learningowe i opieka mentorska. W wybranych formach wsparcia mogą brać udział również uczniowie, którzy nie są objęci wsparciem LCNK. Są to: spotkania akademickie, kółka olimpijskie i kursy e-learningowe.

Kursy ETI dla szkół średnich

Kategoria:

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zaprasza na kolejną edycją darmowych kursów dla uczniów szkół średnich:

  • zróbmy grę w Unity,
  • wszechobecna radiokomunikacja,
  • świat obrazów cyfrowych,
  • robotyka dla początkujących,
  • sekretne życie bitów komputera.

Każdy z w/w kursów będzie realizowany w formie edukacji na odległość (ćwiczysz kiedy chcesz) oraz w formie pokazów na WETI PG. Szczegóły można znaleźć na https://ekursy.eti.pg.gda.pl/, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy kończą się już 26 lutego br.!

Projekt impresjonizm

MONET REAKTYWACJA
   
We wtorek, 7 lutego, uczniowie klasy 1 e, tłumnie oblegli zakamarek parteru nieopodal sali nr. 8. Przez trzy lekcje z rzędu, zmieniając się, cierpliwie naklejali kolorowe karteczki na dużą, prostokątną planszę. Efekt możemy zobaczyć naocznie i skonfrontować go z oglądanymi kiedyś na reprodukcjach, lub w oryginale - impresjonistycznymi dziełami Claude`a Monet, zwłaszcza w jego słynnym cyklu "Nenufary".  Tak oto urzeczywistnił się artystyczny projekt pierwszego biol-chemu, wykonywany w ramach lekcji wiedzy o kulturze.

Finaliści Olimpiady Języka Niemieckiego

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Alicja i Filip Jamroga z klasy I b zostali finalistami 40. Olimpiady Języka Niemieckiego. 31 marca powalczą o tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania!

Opiekunem uczniów jest pani prof. Henryka Mucek.

Dzień Kobiet w VLO

Kategoria:

Powoli opadają emocje po Walentynkach, zatem rozpoczynamy przygotowania do kolejnego szkolnego wydarzenia - Dnia Kobiet. Pamiętacie zapewne, że zostało niespełna 10 dni do wykonania artystycznej fotografii, która nawiązywać będzie do jednego ze słynnych dzieł malarskich. 

Skoro o stylizacjach i przebieraniu mowa, warto zdradzić kolejną zaplanowaną przez klasę 1F atrakcję. Chcielibyśmy, aby 8 marca w murach naszej szkoły "zagościły" słynne kobiety - aktorki, piosenkarki,ikony mody, mistrzynie sportu, postaci znane z historii, polityki i innych dziedzin - nauki i sztuki. Mogą być to również postaci fikcyjne (np. bohaterki filmowe czy literackie). Ważne jest, żeby były rozpoznawalne! Liczymy na to, że tego dnia nie tylko dziewczęta z uniwersyteckiej klasy humanistycznej zechcą wcielić się w role znanych kobiet. Będzie wiele okazji do wykonania pięknych zdjęć i przedstawienia historii tych kobiet. Planujemy również happening "Muzeum Figur Woskowych", a także inne niespodzianki, które na razie zachowamy w tajemnicy. Zdradzimy tylko, że chcielibyśmy wyróżnić wszystkie kobiece stylizacje, a także najbardziej kreatywne życzenia i oryginalne prezenty ofiarowane w tym dniu koleżankom z klasy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!!! 

Konferencja "Młodzi w biznesie"

Klasa 3D w ramach lekcji Ekonomii w praktyce przez kilka tygodni, pod okiem p. prof. Małgorzaty Bąk, przygotowywała panel dyskusyjny „Młodzi w biznesie”, którego finał odbył się w czwartek 9 lutego 2017r. w auli szkoły. Celem było zachęcenie uczniów do realizacji własnych marzeń i pobudzenie myślenia o przyszłości. Panel dyskusyjny rozpoczął się od prelekcji zaproszonych gości ze świata biznesu.

Przygotowania do Walentynek czas zacząć :)

Kategoria:

14 lutego ogłaszamy DNIEM BEZ PYTANIA I KARTKÓWEK dla wszystkich w RÓŻU

W tym roku Walentynkowe atrakcje przygotowuje klasa I c. Bądźcie czujni, niejednym Was zaskoczą!

Na razie na parterze czeka specjalna skrzynka na pocztę walentynkową. Piszcie kartki, wrzucajcie pozdrowienia i zakochane życzenia!

Ponadto w najbliższy piątek 10 lutego macie niepowtarzalną szansę cyknąć sobie "SWEET FOCIĘ". W godzinach 9:00 - 13:00 w szkolnej czytelni czekamy na Was w specjalnym walentynkowym studiu zdjęciowym.
Liczymy na obecność w kształcie serduszka (czyli że ma być Was dużo i niekoniecznie jednocześnie!). Wcześniejsze zapisy nie są wymagane, ale zajrzeć do biblioteki i dopytać o szczegóły akcji można przez cały czwartek ;)

Pamiętajcie, żeby wybierając się na sesję zdjęciową NIE zakładać niczego niebieskiego!


Olimpiada Języka Rosyjskiego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III b Tomasz Kodlewicz oraz uczeń klasy I b Konstantin Panow w dniu 4 marca wezmą udział w elimnacjach okręgowych XLVIII Olimpady Języka Rosyjskiego.

Opiekunem Olimpijczyków jest Pani Wicedyrektor Joanna Szymczak-Kolarz.

Trzymamy kciuki!

Walentynkowy konkurs fotograficzny - Zakochani w Gdańsku

 „Zakochani w Gdańsku” to czwarta edycja Walentynkowego Konkursu Fotograficznego dla zakochanych Gdańszczan.

Wystarczy podzielić się swoją fotografią nawiązującą do tytułu konkursu. Pokazać Zakochanych w Gdańsku na tle urokliwych Waszym zdaniem miejsc.

Akademia Opowieści - Konkurs Literacki

"Najważniejszy człowiek w moim życiu” to temat Akademii Opowieści.

Gazeta Wyborcza zaprasza czytelników do niebanalnego konkursu:

"Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Planujemy pomoc redaktorów i reporterów Dużego Formatu w przygotowaniu tekstów do druku na naszych łamach. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska.

Maraton Czytelniczy "Metro 2034"

Zbliża się termin testu z kolejnej lektury Maratonu Czytelniczego. Tym razem mierzymy się z treścią "Metra 2034".

Zapraszam do biblioteki Maratończyków celem ustalenia ostatecznej daty sprawdzianu.

Wyniki muszą opuścić naszą szkołę najpóźniej 13 lutego.