slideshow 1

 

baner promujacy 70-lecie oraz jubileuszowy konkurs literacki

Wakacje 2015 uważamy, za oficjalnie rozpoczęte ! :D

Kategoria:

Wakacje 2015 uważamy za oficjalnie rozpoczęte !!!
życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku, super pogody
i samych fajnych chwil :)

Zakończenie roku szkolnego 2014/15

Kategoria:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek
26 czerwca o godz. 9:30 w auli szkoły.

O godz. 8:30 odbędzie się Msza  św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej - ul.Leśna 5/6

Kwiaty, słodycze, a może...

Kategoria:

Kwiaty, słodycze, a może... zamiast albo dodatkowo - wsparcie dla potrzebujących uczniów "Piątki". Już po raz trzeci Szkolne Koło CARITAS wraz z Samorządem Uczniowskim i w porozumieniu z Gronem Pedagogicznym VLO chce wykorzystać w tym celu uroczystość zakończenia roku szkolnego, tj. piątek 26 VI. Wolontariusze będą czekać na Was przed wejściem na aulę szkoły... 

Gdańsk jakiego nie znacie - w obiektywie Nel Tyborskiej

Kategoria:

Nel Tyborska z 1a kolejny raz osiągnęła ogromny sukces, zajmując 1. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Gdańsk jakiego nie znacie" zorganizowanym przez szkoły "Lingwista" w Gdańsku za zdjęcia http://1drv.ms/1K6V9nS. Gratulujemy!

ECDL Base x 4

Kategoria:

Z wielką radością informujemy, że kolejnych 4 uczniów "Piątki" uzyskało certyfikat European Computer Driving Licence Base (coś w rodzaju FCE z języka angielskiego). Są to: Adrianna Czarnota z Ie oraz Szymon Barc, Jakub Partyka i Mateusz Miller z If. Gratulujemy!

V LO w Gdańsku na I i III miejscu w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego 2014/15 !!!

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że w klasyfikacji generalnej międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2014/15 V LO po raz kolejny znalazło się na podium. Chłopcy zajęli I miejsce, a Dziewczęta III miejsce.


Mijający rok szkolny obfitował w wyjątkowe wydarzenia związane ze sportowym obliczem "Piątki".
We wrześniu odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia boisk V LO, które zmodernizowane podczas wakacji zyskały nie tylko na estetyce, ale i na funkcjonalności. Natomiast w czerwcu odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 70-lecia V LO oraz nadaniem imienia Janusza Sidło sali gimnastycznej (Absolwent V LO matura 1952), która w 2015 roku przeszła, podobnie jak boiska, generalny remont.
Sukces sportowy szkoły w klasyfikacji generalnej to nie tylko wspaniałe podsumowanie sportowych, całorocznych zmagań naszych uczniów, ale również wszystkich przemian dotyczących sportowej bazy technicznej V LO w roku 2014/15. Z całą pewnością to wyjątkowy, jubileuszowy rok szkolny dla "Piątki" bogaty w wizerunkowe zmiany.

Dziękujemy wszystkim Reprezentantkom i Reprezentantom V LO za udział w zawodach sportowych 2014/2015.
Zgodnie z kalendarzem rozgrywek w maju odbyły się ostatnie zawody czyli Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Choć nie udało się w tym roku naszym lekkoatletom zdobyć medali, to ich bardzo dobry występ niewątpliwie przyczynił się utrzymania się V LO na podium w klasyfikacji generalnej.

Dziękujemy wszystkim Uczniom reprezentującym V LO w  indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, w grach zespołowych (piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy, bowling) w pływaniu oraz w lekkiej atletyce.  Dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie V LO podczas sportowych imprez oraz wspaniałą promocję V LO. Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Absolwentów, którzy po maturalnych zmaganiach zgodzili się po raz ostatni reprezentować V LO podczas zawodów w lekkiej atletyce: Katarzynie Rink, Piotrowi  Jędrzejewskiemu i Mateuszowi Kuczykowi. Życzymy Wam powodzenia.

Zespół Nauczycieli  Wychowania Fizycznego

W załączniku klasyfikacja generalna
źródło: www.gokf.gda.pl/sport_szkolny,6.html,
data pobrania: 23.06.2015r.


Na zdjęciu Reprezentacja V LO w lekkiej atletyce (maj 2015r.)
Poniżej podajemy skład Reprezentacji V LO w lekkiej atletyce 2015:


Fotoreportaż z części oficjalnej oraz artystycznej obchodów 70-lecia V LO

Wydawałoby się, że 70 lat to wiek sędziwy... ale nie dla "Piątki", która nie tylko trzyma się wyśmienicie, lecz najwyraźniej przeżywa swoją drugą młodość. W piątek 12 czerwca 2015 roku świętowaliśmy okrągłą rocznicę istnienia V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku-Oliwie. Wzruszającą uroczystość uświetniła obecność wielu znamienitych gości, absolwentów, sympatyków Piątki, jej dawnych oraz obecnych nauczycieli i pracowników. Przy sprzyjającej prawdziwie letniej pogodzie i z nieodłączną pogodą ducha delektowaliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność w tym szczególnym dla nas dniu i liczymy na kolejne spotkanie za lat kilka w jeszcze liczniejszym gronie!

Trochę żal, że ten dzień szczególny minął tak szybko, pozostawiając lekki niedosyt... mamy nadzieję, że choć po części, zrekompensują go pamiątkowe zdjęcia z Jubileuszu:

https://plus.google.com/photos/115666462485142265516/albums/6161581451906924065

 

Zdjęcia z uroczystości nadania obiektom sportowym V LO imienia Janusza Sidło

Obiekty sportowe przy ul. Alfa Liczmańskiego od kilku dni prezentują się nie tylko okazale, ale i godnie. Od piątku 12 czerwca 2015 noszą imię znanego sportowca - Janusza Sidło.

Zapraszamy do obejrzenia albumu zdjęć dokumentującego przebieg uroczystości, stanowiącej integralną część obchodów 70-lecia "Piątki"

https://plus.google.com/photos/115666462485142265516/albums/6160895436921166497

Zajęcia z chemii na UG

Więcej zdjęć z zajęć chemicznych na UG znajduje się w szkolnej fotogalerii.

W roku szkolnym 2014/2015 V LO kontynuuje współpracę z Katedrą Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie klas, w których chemia jest przedmiotem realizowanym w zakresie rozszerzonym, uczestniczą warsztatach laboratoryjnych organizowanych na Wydziale Chemii UG prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni.

W drugim półroczu  przeprowadzone zostały miedzy innymi zajęcia z zakresu:
- Jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.
- Miareczkowania i  reakcji utleniania i redukcji.
- Kinetyki i statyki chemicznej.

Sala gimnastyczna V LO w Gdańsku od 12 czerwca ma już swojego patrona Janusza Sidło !

Kategoria:

Ach co to był za dzień !
Uroczystości jubileuszowe już za nami, ale nadal jesteśmy pod wrażeniem wydarzeń z ostatnich dwóch dni.
Z przyjemnością informujemy, że obiekt sportowy V LO w Gdańsku od dnia 12 czerwca ma swojego patrona, wybitnego sportowca i absolwenta "Piątki" Janusza Sidło (matura 1952).
Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali Pan Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska oraz Pani Ewa Sidło, żona Janusza Sidło.

Ten dzień obfitował również w wiele innych atrakcji. Po uroczystym nadaniu imienia sali gimnastycznej w auli szkoły rozpoczęły się oficjalne uroczystości z okazji 70-lecia. Jedną z atrakcji był film "Kronika Piątki. Przełom Wieków", przygotowany przez naszą absolwentkę Agatę Czaję. Część artystyczną w wykonaniu naszych uczniów przygotował pan prof. Krzysztof Rześniowiecki. I wreszcie spotkania absolwentów, nauczycieli i sympatyków "Piątki" w salach, na szkolnych korytarzach czy dziedzińcu szkoły gdzie nasi Goście mogli posilić się wśród dekoracji przygotowanych przez firmę Amber Expo. Atrakcją były również gadżety: jubileuszowe magnesy, biuletyny czy możliwość postawienia, np. w biuletynie, specjalnej, jubileuszowej pieczęci. O godz. 17:00 rozpoczęły się Talenty Piątki podczas których mieliśmy okazję podziwiać zdolności naszych uczniów i absolwentów.

Ponadto w sobotę 13 czerwca odbyła się sportowa impreza Dzień Sportu zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego z okazji jubileuszu V LO i nadania imienia sali gimnastycznej. A w sobotni wieczór ostatni akcent jubileuszu - Bal Absolwentów !

Choć uroczystości oficjalne, artystyczne i sportowe już za nami, to na pewno długo będziemy wspominać niezwykłe jubileuszowe momenty. Niebawem na naszych stronach internetowych pojawią się materiały foto i filmy z uroczystości. Tymczasem już dziś odsyłamy wszystkich sympatyków V LO na stronę vlo.idsdb.pl gdzie można znaleźć pierwsze zdjęcia z uroczystego odsłonięcia tablicy poświęconej Januszowi Sidło oraz spotkań naszych gości podczas jubileuszu 70-lecia V LO.
Album zdjęć: http://vlo.idsdb.pl/zdjecia.php?id=jnvHWVtJBUWUk0znoKEjqw

Jubileuszowe Talenty Piątki 2015

Kategoria:

W piątek 12 czerwca o godz.17:00 zapraszamy do V LO na wyjątkowe, niepowtarzalne, jubileuszowe Talenty Piątki !

Jubileuszowa Księga Pamiątkowa

W piątek 12 czerwca wypatrujcie w holu Piątki stanowiska z Księgą Jubileuszową V LO i zostawcie na jej kartach swój podpis!

Zdjęcia z przygotowań do Jubileuszu 70-lecia Piątki

 W V LO praca wre - wszystko już prawie gotowe do obchodów 70-lecia.

Biuletyny jeszcze pachną drukarską farbą, nowy film o Piątce z głosem znanego absolwenta, Piotra Jaconia, zachęca by oglądać go wciąż od nowa, a misterne druciane ptaszki powoli fruną na swoje miejsca. Nawet groźny drutodaktyl uległ historycznemu autorytetowi Jerzego Majewskiego i grzecznie zawisł na swoim miejscu... Na placu przed szkołą wyrasta imponujące jubileuszowe drzewo. Brakuje już tylko muzyki, przekąsek i miłych gości. Rozpoczynamy odliczanie!

Album zdjęć z przygotowań dostępny jest pod adresem:

https://plus.google.com/u/0/photos/115666462485142265516/albums/6158799444891455777

Gadżety jubileuszowe

Na Gości jubileuszowych czekają jeszcze pachnące farbą drukarską biuletyny, magnesy, torby z tradycyjną szkolną tarczą oraz pen-drive'y z filmem przygotowanym z okazji 70-lecia istnienia szkoły. Serdecznie zapraszamy na piątkową uroczystość!

Przygotowaliśmy również okazjonalne pamiątkowe stemple - kto wejdzie w posiadanie biuletynu, może na pamiątkę przystawić na stronie redakcyjnej niepowtarzalną szkolną pieczęć. Poszukujcie stoiska na szkolnych korytarzach!

Godzina rozpoczęcia obchodów 70-lecia

W odpowiedzi na pytania Absolwentów V LO oraz Gości Jubileuszowych informujemy, że obchody 70-lecia szkoły rozpoczynamy w piątek 12 czerwca o godzinie 10:30 uroczystą Mszą św. w kościele OO. Cystersów

W szkolnej auli oraz w salach lekcyjnych spotykamy się o godzinie 12:30.


Pełna treść zaproszenia jubileuszowego dostępna jest tutaj >>>