slideshow 1

Comenius V LO: Partnerstwo z tytułem
“Gdy zdjęcia tworzą historię i współczesność Europy"

Lista podreczników na rok szkolny 2014/2015

klasa 1a klasa 2a klasa 3a
klasa 1b klasa 2b klasa 3b
klasa 1c klasa 2c klasa 3c
klasa 1d klasa 2d klasa 3d
klasa 1e klasa 2e klasa 3e
klasa 1f klasa 2f klasa 3f

Strój sportowy:

  • białe koszulki
  • ciemne (granatowe, czarne) krótkie spodenki (długość dowolna) - wygodnie i bezpiecznie
  • zmienne i czyste obuwie sportowe najlepiej adidasy

"By coś zostało z tych dni" - koncert poświęcony Irenie Jarockiej.

Kategoria:

"By coś zostało z tych dni"

Irena Jarocka

w piosenkach i we wspomnieniach

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości wspaniałej wokalistki i naszej Absolwentki Ireny Jarockiej, który odbędzie się 30 sierpnia w sobotę o godz. 16:00 w Muszli Koncertowej w Sopocie przy molo.

Wstęp wolny.

Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.
Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny zostanie odprawiona w kościele oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie 1 września 2014 r. o godz. 8.30.
Rodziców uczniów klas I zapraszamy na zebranie z Dyrekcją i wychowawcami klas, które odbędzie się 1 wrzesnia 2014 r. o godz. 17.00 w auli.

Modernizacja obiektu sportowego i "małe" zmiany w V LO :)

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że od września 2014 "Piątka" przywita uczniów w nieco nowej odsłonie ...
Kiedy nasi podopieczni odpoczywali na wakacjach w szkole dopiero zaczęła się intensywna praca :)
Oprócz lipcowej rekrutacji, przygotowań nowego planu na 2014/15 rok i innych działań organizacyjnych związanych z kolejnym rokiem szkolnym, przystąpiono także do prac remontowych.
Obecnie trwają ostatnie prace na parterze i piętrach w budynku głównym V LO.
Jednak do najbardziej spektakularnych, wizerunkowych zmian, jakie przyniesie rok szkolny 2014/15, zaliczyć będzie można z całą pewnością, modernizację obiektu sportowego. Na tą chwilę czekaliśmy od wielu lat !Trwają jeszcze prace, ale mamy nadzieję, że od września będziemy mogli w pełni korzystać z nowych możliwości nowoczesnego obiektu sportowego V LO.

Dodajmy, że starania o to, aby powstał nowoczesny obiekt sportowy trwają od lat.
Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu Dyrektora V LO Pani Elżbiety Piszczek doczekaliśmy się modernizacji szkolnych boisk i urządzeń.


Występ Uczniów V LO podczas Viva Oliwa 2014

Kategoria:

Dnia 14 czerwca odbyło się Święto Dzielnicy Oliwa.
Podczas prezentacji szkół nie mogło zabraknąć V LO :)
W tym roku prezentację Piątki przygotowali Uczniowie klasy I D wraz z zaproszonymi do współpracy Koleżankami z innych klas :)
Film znajduje się na naszym oficjalnym kanale na YouTube: www.youtube.com/user/VLOinGdansk


Wspomnień czar - bajka o Czerwonym Kapturku

Uczniowie klasy 3f chcąc na trwale zapisać się w historii Piątki zaprezentowali swoją wersję bajki o Czerwonym Kapturku w języku niemieckim. Premiera bajki odbyła się podczas Dnia Niemieckiego. Obecnie można bajkę obejrzeć na kanale VLO YTUBE. Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem bajki jest pp. Ala Koman

5 z ECDL i nie tylko

Kategoria:

Zaczęły się wakacje - zasłużony czas wypoczynku dla nauczycieli i uczniów :) Może zwłaszcza dla tych, którzy w ostatnich tygodniach r. szk. osiągnęli sukcesy. Wśród nich są uczniowie klasy mat.-fiz.-inf., przygotowujący projekty roczne z informatyki, np.

Wyniki konkursu fizycznego "Lwiątko"

Kategoria:

Uczniowie, którzy brali udział w konkursie fizycznym "Lwiątko" uzyskali następującą punktację:

Korybalski Michał 91,00 pkt

Heppner Michał 69,50 pkt

Walukiewicz Mikołaj 73,25 pkt

Krawczykiewicz Radomir 61,25 pkt

Bielewicz Aleksander 58,75 pkt

Kmieć Mateusz 56,75 pkt

Kropisz Mariusz 40,00 pkt

Odbiór świadectw dojrzałości

Szanowni maturzyści,

Serdecznie zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w dniu 27 czerwca 2013 r. od godz. 1000.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Drodzy Uczniowie,

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II odbędzie się 27 czerwca o godz. 9:30 w auli szkoły. O godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza Św. w parafii oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Tak jak przed rokiem zachęcamy, żeby pieniądze na kwiaty dla nauczycieli przeznaczyć na wsparcie potrzebującyh uczniów VLO.

Viva Oliwa 2014 - Święto Dzielnicy Oliwa i prezentacja V LO

Kategoria:

Dnia 14 czerwca odbyło się Święto Dzielnicy Oliwa.
Podczas prezentacji szkół nie mogło zabraknąć V LO :)
W tym roku prezentację Piątki przygotowali Uczniowie klasy I D wraz z zaproszonymi do współpracy Koleżankami z innych klas :)Aż cztery przepiękne choreografie przygotowała Magda Brasel i również dała wspaniały pokaz tańca. Charakter występu nawiązywał do osiągnięć V LO w dziedzinie edukacji (Piątka wg. rankingu Perspektywy), w konkursach, olimpiadach i do sukcesów sportowych. Przypomniane zostały nazwiska naszych znanych absolwentów - Jacek Dehnel, Zofia Czerwińska, Irena Jarocka, Marek Tomaszewski czy Janusz Sidło. Po świetnie zatańczonych choreografiach, na koniec prezentacji swój talent wokalny zaprezentowała Anna Łukaszewicz wykonując popularną piosenkę "Happy" Pharrella Williamsa. Całość poprowadził Krzysztof Krause.W prezentacji wzięli udział:

Magdalena Brasel (I D) - taniec
Nikola Rymsza, Magda Prauzińska (I D) - taniec
Arieta Biskup, Żaklina Czarnecka, Basia Żelaznowska (I F) - taniec
Beata Grygorczyk (I C), Ada Świerkowska (I A) - taniec
Ania Łukaszewicz (I D) - taniec i śpiew
Natalia Kołodziejczak (I F) - keybord
Krzysztof Krause (I D) - prowadzący
oraz Przemek Kudełka, Kamila Pachwicewicz, Izabella Kolmetz i Joanna Makowska (I D)
Wiktor Florian (I D) - obsługa techniczna

   

Wszystkim dziękujemy za ogromną pracę włożoną w przygotowanie prezentacji. Gratulujemy udanego występu. Dziękujemy za wspaniałą promocję V LO

Agata Sznurkowska laureatką konkursu fotograficznego :)

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że Agata Sznurkowska z klasy I E jest laureatką II nagrody w konkursie fotograficznym "Chronimy przed czasem". Fotografia jest eksponowana na parkanie Parku Oliwskiego od strony ul. Rybińskiego

Najlepsze fotografie konkursowe będzie można zobaczyć także na frontowym ogrodzeniu Parku Oliwskiego. Wystawa potrwa od 15 czerwca do 20 lipca 2014 r. Wernisaż zaplanowano na 14 czerwca podczas otwartej imprezy plenerowej "VIVA OLIVA".

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chronimy-przed-czasem-konkurs-foto-z-atrakcyjna-nagroda-n78726.html#tri
Najlepsze fotografie konkursowe będzie można zobaczyć także na frontowym ogrodzeniu Parku Oliwskiego. Wystawa potrwa od 15 czerwca do 20 lipca 2014 r. Wernisaż zaplanowano na 14 czerwca podczas otwartej imprezy plenerowej "VIVA OLIVA".

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chronimy-przed-czasem-konkurs-foto-z-atrakcyjna-nagroda-n78726.html#tri

 Gratulujemy !

Stefan News Reaktywacja :)

W marcu, jak co roku, w V LO odbyły się Talenty Piątki. Spotkała nas przyjemność podziwiania uzdolnień naszej młodzieży nie tylko artystycznych, lecz również organizatorskich. Rąbka tajemnicy talentów Piątki uchylają (a jakże!) kolejne redakcje szkolnej gazetki Stefan News, którym po reaktywacji pisma w ubiegłych latach, udało się zaskarbić sympatię czytelników i Stefan News zdobywa w ostatnich miesiącach coraz większą popularność. Nie mamy co prawda możliwości podglądania procesu redakcyjnego, ale z radością obserwujemy inicjatywę naszej młodzieży, z zapałem oddającej się pracy pióra.

Nasz Uczeń w drużynie Mistrzów Świata Odysei Umysłu 2014

Kategoria:

Cieszymy się gdy nasi uczniowie odnoszą sukcesy w szkole, ale i poza nią. Tym razem nasz uczeń Tomasz Skoczylas z klasy II D znalazł się w zwycięskiej drużynie Mistrzów Świata Odysei Umysłu 2014.

 Na zdjęciu Tomek pierwszy z lewej na spotkaniu z Prezydentem Miasta Gdańska panem Pawłem Adamowiczem. Przypominamy również o naszych wicemistrzyniach, o których pisaliśmy już na naszej stronie - Izabelli Kolmetz, Julii Wielkiej i Zuzannie Ligier, które wraz ze swoją drużyną wywalczyły srebrny medal.

Finały odbywały się w USA, a wzięły w nich udział 833 zespoły z całego świata – w tym aż 19 z Polski

Cieszymy się z Waszych sukcesów i mamy nadzieję, że staniecie się inspiracją dla innych :)

Gratulujemy !

Szkolimy się!

W dniach 10. i 11. czerwca przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Jakub Fabczak, Klaudia Czyżewska, Michał Tomasik, Mateusz Kaźmierczak i Kasjan Zawadzki oraz nauczyciele : p. Agnieszka Tomasik i Krzysztof Rześniowiecki uczestniczyli w kursie Erasmus+. Już wiemy, jak można zdobywać fundusze unijne. Teraz zaczynamy pisać projekty!