slideshow 1

70-lecie szkoły

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

Przypominamy, że najbliższy piątek 31 października 2014 roku jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

Finał rozgrywek o Mistrzostwo V LO w Piłce Nożnej

Kategoria:

W piątek 24 października zakończyły się rozgrywki międzyklasowe o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Nożnej.

I miejsce i tym samym tytuł Mistrza Szkoły zdobyli Reprezentanci klasy 3 B, którzy w pasjonującym meczu z klasą 2 D wygrali 1:0.


Nie małym zaskoczeniem, a nawet sensacją jest zajęcie III miejsca na podium przez Reprezentantów klasy 1 D. Podczas finału rozgrywek Reprezentacja klasy 2 C i 1 D za zgodą organizatorów wprowadziła do drużyny koleżanki z klasy (po jednej do każdej). Aż 3 gole dla swojej drużyny strzeliła Natalia, która tym samym przyczyniła się do zdobycia przez klasę 1 D brązowego medalu rozgrywek.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie i dobrą zabawę podczas naszej sportowej imprezy.
Dodajmy, że były to pierwsze rozgrywki na nowo zmodernizowanym obiekcie sportowym V -go LO i mamy nadzieję, kontynuować je w przyszłym roku.

III miejsce w XI Edycji Turnieju ,,Młoda Krew Ratuje Życie"

Kategoria:

W siedzibie Pomorskiego Zarządu Okręgowego PCK przy ulicy Słowackiego w Gdańsku odbyło się regionalne podsumowanie XI Edycji Turnieju szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz uczelni wyższych w honorowym krwiodawstwie pod hasłem ,,Młoda Krew Ratuje Życie" (w roku szkolnym 2013/2014).

W kategorii ,,Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa" V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku uzyskało w regionie pomorskim III miejsce i otrzymało pamiątkowy puchar, tabliczkę grawerowaną oraz dyplom.

Stypendia dla naszych Uczniów.

Kategoria:

Cieszymy się gdy nasi Uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Jeszcze bardziej imponuje nam gdy potrafią pogodzić naukę ze swoją ukochaną pasją poświęcając dla niej wiele godzin pracy, zaangażowania i wysiłku. Podobnie jak w ubiegłym roku wśród stypendystów nie zabrakło uczniów Piątki :)

 

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego rozdane zostały pod koniec września. Wśród nich znaleźli się Joanna Wąs z klasy 3 B, Izabella Kolmetz z klasy 2 D, Julia Wielka i Zuzanna Ligier z klasy 2 E oraz Andrzej Pomirski z klasy 3 B.

Dodajmy, że w 2014 r. komisja stypendialna pod przewodnictwem Piotra Kowalczuka – dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku – rozpatrzyła 1118 wniosków i za rok szkolny 2014/2015 przyznała stypendia dla 791 uczniów.

Stypendia otrzymali również uczniowie, którzy poswięcają się całkowicie swojej ukochanej dyscyplinie sportu. Dnia 6 października w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyła się Gdańska Gala Sportu Szkolnego i Młodzieżowego. Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych zawodników, trenerów i dyrektorów placówek wyróżniających się we współzawodnictwie sportowym. Uhonorowano uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2013/2014.  Za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przyznał roczne stypendia 190 uczniom.

Wśród stypendystów znaleźli się również nasi Uczniowie: Jakub Kozak z klasy 2 B, Mateusz Grochowski z klasy 2 D, Hanna Migdał z klasy 2 D, Maciej Podralski z klasy 2 E oraz nasi tegoroczni Absolwenci Mateusz Kozłowski i Piotr Sobczak.

Ponadto Prezydent uhonorował także dyrektorów gdańskich szkół wyróżniających się w całorocznym współzawodnictwie sportowym szkół. Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii Gdańskiej Licealiady Dziewcząt.

Sopocka muszla koncertowa będzie nosić imię naszej Absolwentki Ireny Jarockiej

Kategoria:

Jeszcze nie w tym roku, ale w przyszłe wakacje zostanie sopockiej muszli koncertowej nadane imię Ireny Jarockiej. O upamiętnienie w ten sposób legendarnej polskiej wokalistki wnioskowała grupa jej fanów.

Planowano, aby jeszcze w tym roku muszla nosiła imię piosenkarki. Jednak sopoccy radni zdecydowali, że potrzebna jest do tego cykliczność festiwalu piosenki Ireny Jarockiej, który ma za sobą dopiero pierwszą edycję. - Wojewódzki konkurs "Piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej" musi się rozwinąć. Powinny w nim startować nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe. Musimy też dopracować formułę. Może to być przecież przegląd całej twórczości wokalistki albo podróż przez etapy jej kariery, tłumaczy Anna Stasierska z komisji kultury w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk..

więcej pod linkiem: http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/17264-sopocka-muszla-koncertowa-bedzie-nosic-imie-ireny-jarockiej.html

źródło: radiogdansk.pl

Programowanie jest kompetencją przyszłości!

Kategoria:

Programowanie jest kompetencją przyszłości! Jeśli chcesz się jego nauczyć, to skorzystaj z Akademii Programowania - informacja w załączeniu! Pierwsze zajęcia odbędą się w so 25 X w godz. 9-13. O szczegóły pytaj nauczycieli informatyki...

Tworzenie gier i aplikacji na urządzenia mobilne

Kategoria:

Koło naukowe Junior.NET na PG zaprasza na warsztaty pt. "Tworzenie gier i aplikacji na urządzenia mobilne", które odbędą się w śr 29 X w godz. 15:30-18:00 w salach NE 235 i NE 239 nowego budynku Wydziału ETI oraz na cyklicznie otwarte zajęcia w soboty - pierwsze już w so 18 X o godz. 13:00 - szczegóły poniżej. Serdecznie zapraszamy jak zwykle nie tylko uczniów klas mfi :)

Dzień Nauczyciela 2014

Kategoria:

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy II A wraz z kolegami i z koleżankami z innych klas przygotowali Dzień Nauczyciela.


Tradycyjnie w murach Piątki gościliśmy Nauczycieli związanych przez wiele lat z Piątką, a obecnie będących na emeryturze. Młodzież przygotowała ciekawe przedstawienie i niezwykłe muzyczne występy dla nauczycieli i pracowników V LO.

Wszystkim bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie, a naszym Uczniom za zorganizowanie sympatycznej uroczystości.

Naszym podopiecznym dziękujemy za pamięć i przeróżne i prześmieszne i wesołe i przesłodkie dowody sympatii :)

Autorem zdjęć jest Dorota Bandzmer

Joanna i Krzysztof Rześniowieccy byli dziś gośćmi Radia Gdańsk

Kategoria:

W Dniu Edukacji Narodowej gośćmi Radia Gdańsk byli dziś Nauczyciele V LO Joanna i Krzysztof Rześniowieccy.

Srebrny medal chłopców na Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Kategoria:

Informujemy że w dniu 01.10.2014 r. Reprezentacja chłopców V LO wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.

Skład Reprezentacji (wg. kolejności zmian): Jakub Kozak z klasy 2B, Piotr Jędrzejewski z klasy 3C, Jędrzej Krukowski z klasy 2C, Jakub Gacki z klasy 1C, Tymoteusz Nowak z klasy 1D, Marcin Komar z klasy 2C, Dominik Chybczyński z klasy 2D, Rafał Kaliszak z klasy 1B, Błażej Byczkowski z klasy 1B, Mateusz Gajos     z klasy 1B.

Otrzęsiny klas I :)

Kategoria:

Otrzęsiny klas I odbędą się 27 października (poniedziałek)

Zapraszamy :)

Wystartowała XXII OI

Kategoria:

W pn 6 X rozpoczęła się XXII Olimpiada Informatyczna. Bardzo liczymy na awans do II etapu uczniów z klas mfi, ale i nie tylko :) 5 zadań należy rozwiązać w terminie do 3 listopada br. Powodzenia!

"Pole Nadziei" przed VLO

Kategoria:

W śr 8 X przedstawiciele Szkolnego Koła CARITAS posadzili przed szkołą żonkile, otrzymane podczas rozpoczęcia akcji "Pola Nadziei" w Hospicjum św. Józefa w Sopocie kilka dni wcześniej [ zobacz ]. Na wiosnę pięknie zakwitną na szkolnym dziedzińcu, przypominając o zbiórce pieniędzy na potrzeby opieki paliatywnej podczas akcji "Żonkil". A przez cały rok pamiętajmy o osobach starszych i chorych, także o tych, którzy są u kresu swojego życia.

Nauczyciele V LO gośćmi Radia Gdańsk 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Kategoria:
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października gośćmi Radia Gdańsk będą Państwo Joanna i Krzysztof Rześniowieccy  nauczycielskie małżeństwo V LO :)
Słuchać i oglądać będzie ich można we wtorek o 8:30 na żywo: http://radiogdansk.pl/index.php/radio-gdansk-on-line.html