slideshow 1

WSPIERAMY DRUŻYNĘ V LO - MISTRZÓW POLSKI ODYSEI UMYSŁU 2016 !!!

Kategoria:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich sympatyków, fanów Piątki i naszej uzdolnionej młodzieży o wsparcie Mistrzów Polski Odysei Umysłu 2016 z VLO. Drużyna zbiera fundusze na wyjazd na Finały Odysei Umysłu, które odbędą się w maju br. w Stanach Zjednoczonych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą Reprezentację prosimy o kontakt z dyrekcją V LO i wpłaty na konto Rady Rodziców z dopiskiem "Odyseja Umysłu 2016"
Rada Rodziców przy V Liceum Ogólnokształcącym
ul. Polanki 130, 80-322 Gdańsk
44 1160 2202 0000 0000 6716 8729
z dopiskiem "ODYSEJA UMYSŁU 2016"

Maciej Lubiejewski z 2 a nowym przewodniczącym SU.

Kategoria:

Przeprowadzone w dniu 28 kwietnia 2016 roku powszechne wybory na Przewodniczącego SU wyłoniły na tę funkcję ucznia klasy 2 a, Macieja Lubiejewskiego. Gratulujemy Maciejowi i życzymy pełnego sukcesów i wsparcia zarządzania sprawami uczniowskimi przy pełnieniu tej odpowiedzialnej funkcji! Protokół wyników wyborów wywieszony został na terenie szkoły.

Nasza Pani Ola...

Nasza Pani Ola z sekretariatu, pierwsza instancja potrzebujących, ozdoba szkoły i nieoceniona mistrzyni spokojnego profesjonalizmu w dniu 29 kwietnia kończy swoją pracę w naszym liceum :( .

Złote medale dla Hanny Migdał i Aleksandry Dudij w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Kategoria:

  Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 06.04.2016 roku Hanna Migdał z klasy 3D - I miejsce (kategoria z licencją) i Aleksandra Dudij z klasy 2C - I miejsce (kategoria bez licencji) wywalczyły dwa złote medale  w Mistrzostwach Gdańska  w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.

Magdalena Święcka z klasy 1C - V miejsce (kategoria z licencją), Julia Jung z klasy 2A - V miejsce ( kategoria bez licencji), Agnieszka Łuczkowska z klasy 1E - VI miejsce (kategoria bez licencji), Anna Leśniewska z klasy 1e (kategoria bez licencji).

Jakub Kozak z klasy 3B - IV miejsce (kategoria bez licencji), Michał Korybalski z klasy 3B - VI miejsce (kategoria bez licencji), Dominik Chybczyński z klasy 3D (kategoria bez licencji), Michał Bosak z klasy 3C (kategoria bez licencji), Marcin Komar z klasy 3C (kategoria bez licencji).

Dziękujemy Błażejowi Byczkowskiemu za gotowość do startu w zawodach.

Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć!!!

 

AMBULANSOWY POBÓR KRWI W V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W GDAŃSKU

Kategoria:

Po raz kolejny odbyła się w V Liceum Ogólnokształcącym Ambulansowa Zbiórka Krwi.

Osób zarejestrowanych : 20, w tym po raz pierwszy 9, krew oddało łącznie 12 osób, łączna ilość zebranej krwi 5,400 ml.Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za odwagę, wielkie serce i wsparcie akcji.

PIĄTKOWI FINALIŚCI OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ!

Kategoria:

Katarzyna Stryczyńska z klasy II f i Krzysztof Siedlecki z klasy III B zostali finalistami XXVIII Olimpiady Filozoficznej! Gratulujemy finalistom i opiekunowi p.prof. Agnieszce Tomasik.

Spotkanie informacyjne dla uczniów naszej szkoły zainteresowanych tworzeniem filmu fabularnego

Zapraszam osoby zainteresowane tworzeniem filmu fabularnego na spotkanie informacyjne dotyczące planowanej współpracy naszej szkoły z Gdyńską Szkołą Filmową. W ramach tej współpracy wybrani uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach filmowych, obejmujących wszystkie etapy tworzenia filmu: pisanie scenariusza, kadrowanie i nagrywanie, organizacja planu filmowego, praca z aktorem, montaż etc.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 kwietnia o godz. 13.45 w sali nr 8.

                                                                                           Bożena Kudrycka 

Film zrealizowany przez uczniów z "Piątki" wyróżniony przez profesjonalne jury!

Kategoria:

W środę 13 kwietnia w Gdyńskiej Szkole Filmowej odbyła się gala wieńcząca projekt "Wielokulturowy Gdańsk". Premierowy pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych przez uczniów trójmiejskich szkół zapowiadał Krzysztof Skiba, który nie ukrywał uznania dla ekipy z naszego liceum. "Bajka cygańska" wraz z filmem "Szabat szalom", nakręconym przez uczniów Topolówki, została wyróżniona przez profesjonalne jury! Wkrótce nasz film stworzony przez Celinę Przyklęk, Basię Grabowską, Agatę Jaworską, Rafała Handzel, Kubę Partykę i Mateusza Millera pod okiem prof. Bożeny Kudryckiej trafi do wszystkich szkół i instytucji kultury województwa pomorskiego. 


Sukcesy uczniów w konkursie "Wiem na bank"

Kategoria:

Szymon Rać zajął II miejsce w VI edycji konkursu "Wiem na bank", organizowanym m.in. przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Drużyna V LO w składzie: Szymon Rać, Marek Kochanowski, Adam Brünn, Dominik Grzegorzek, Franciszek Sobiech zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

Talenty Piątki 2016

Kategoria:

Talenty Piątki to jedna z bardziej atrakcyjnych i wyczekiwanych imprez szkolnych :)
Warto przypomnieć, że pomysłodawczynią koncertu była Pani Małgorzata Twarowska nauczyciel fizyki w V LO. Impreza od 1995 r. organizowana jest regularnie co roku. Za każdym razem "Talenty" budzą dużo emocji, intrygują i przyciągają licznie publiczność. Łączą przeróżne dziedziny sztuki jak taniec, śpiew, kabaret. Często imprezie towarzyszy wystawa prac plastycznych naszych uczniów. Ten niezwykły wieczór jest szansą zobaczenia jak utalentowaną mamy młodzież :)

W tym roku nasi Uczniowie udowodnili po raz kolejny, że Piątka to nie tylko nauka :)
Artyści pokazali nam swoje inne oblicza i pasje. Przeplatające się różnorodne występy nie pozwoliły ani przez chwilę nudzić się, zebranej w szkolnej auli publiczności.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby widz znalazł się w świecie muzyki, tańca,śpiewu i nie tylko... Ciekawe występy zarówno wokalne, taneczne czy kabaretowe i ich oprawa pokazały, że wśród uczniów V LO mamy nie tylko artystyczne talenty ale również organizatorskie. Bohaterami wieczoru byli zarówno występujący jak i Ci, którzy dopilnowali by pokazać naszych Artystów w odpowiedniej oprawie multimedialnej. A jeśli o talentach mowa, to nie można nie wspomnieć o tych, którzy od dwóch lat dbają o to by na szkolnych stronach internetowych pozostał ślad m.in. po takich wydarzeniach jak Talenty. Dzięki szkolnej ekipie TVLO zawdzięczamy relację z imprezy. Zapraszamy na nasz kanał  TVLO gdzie możecie obejrzeć prace naszych szkolnych, utalentowanych dziennikarzy.

Dzień Otwarty 15 kwietnia - Czy jesteś gotów należeć do najlepszych?!

Kategoria:

Czy jesteś gotowy do poświęceń? 
Czy jesteś gotowy na spełnianie najskrytszych tajemnic??
Czy jesteś wytrwały?
Czy jesteś gotów doskonalić swoje umiejętności?
Czy jesteś gotów należeć do najlepszych?
Tak?
Ta szkoła jest dla Ciebie!!!

Materiał przygotowany przez szkolną telewizję TVLO.
Zapraszamy na fanpage TV LO www.facebook.com/tvlogda

DRUŻYNA KAMIKADZE FINALISTAMI KONKURSU JA TITAN!

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że Przemysław Kudełka i Krzysztof Krause z klasy 3d zostali finalistami w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2016, który odbył się 12-13 kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Gratulujemy!

Magdalena Kurdziel, Agnieszka Oleszczak i Alicja Żeligowska Wicemistrzyniami Województwa Pomorskiego w Tenisie Stołowym !!!

Kategoria:

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po sukcesie naszych Tenisistek w Mistrzostwach Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym, a już nasze Dziewczęta sprawiły, że zaistnieliśmy na arenie Mistrzostw Województwa Pomorskiego.

Z dumą informujemy, że Agnieszka Oleszczak z klasy 1f, Magdalena Kurdziel z klasy 1a i Alicja Żeligowska z klasy 1c powtórzyły swój sukces z Mistrzostw Gdańska zdobywając dla V LO srebrny medal w Finale XVI Licealiady Wojwództwa Pomorskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt, który odbył się 7 kwietnia br. w Kartuzach w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących  !

Warto dodać, że srebrny medal zdobyty w Mistrzostwach Gdańska i tym bardziej drugi srebrny medal zdobyty w Finale Licealiady Województwa Pomorskiego jest największym osiągnięciem w historii szkoły w tej dyscyplinie sportu. Z tego powodu jesteśmy zachwyceni wynikiem pomimo, że nasze Reprezentantki po ostatniej walce czuły lekki niedosyt. Walka o złoty medal była niezwykle zacięta o czym może świadczyć fakt, że Dziewczęta pokonały złote medalistki w grze deblowej. Zabrakło trochę szczęścia w grze singlowej. My jednak niezmiernie cieszymy się z tak wspaniałego wyniku naszych Tenisistek jak i z pozostałych tegorocznych akcentów sportowych V LO na arenie wojewódzkiej.
Warto przypomnieć, że w tym roku szkolnym do finału wojewódzkiego awansowały aż trzy drużyny: Reprezentacja Siatkówki Dziewcząt, Piłkarze Ręczni, którzy zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Gdańska, a w finale wojewódzkim zajęli wysokie IV miejsce i wreszczie nasze Tenisistki, które znalazły się w strefie medalowej. Jesteśmy szczęśliwy, że możemy pracować z tak utalentowaną i niezwykle zaangażowaną młodzieżą.

Będziemy trzymamy kciuki w przyszłym roku szkolnym, a dziś dziękujemy Agnieszce, Magdzie i Ali za wspaniałą postawę, godne reprezentowanie V LO i dostarczone emocje.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego.

Michał Korybalski z klasy 3b Finalistą Olimpiady Fizycznej !

Kategoria:

Z ogromną radością informujemy, że Michał Korybalski z klasy 3b został Finalistą 65 Olimpiady Fizycznej. Tym samym nasz olimpijczyk ma już dziś zagwarantowany wynik egzaminu maturalnego z fizyki na 100%. Gratulujemy Michałowi i opiekunowi p.p. Agnieszce Kabali !

Do drugiego etapu dostał się również Rafał Kaliszak z klasy 2b. Wprawdzie nie udało mu się powtórzyć sukcesu Michała, ale bardzo cieszymy się i gratulujemy wyniku. Będziemy trzymać kciuki w przyszłym roku.

Konrad Waniewski z klasy 3 F finalistą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Kategoria:

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że Konrad Waniewski z klasy 3F uzyskał tytuł finalisty XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który wiąże się z przywilejem zwolnienia z wszystkich części egzaminu maturalnego z języka polskiego z wynikiem 100%! Gratulujemy olimpijczykowi i jego polonistce Profesor Danucie Rzeczkowskiej!

Dziękujemy za udział w olimpiadzie wszystkim tegorocznym uczestnikom i gratulujemy bardzo wysokich wyników finalistkom etapu okręgowegoAleksandrze Kokitko, Alicji Karpinskiej, Zofii Jujce, którym zabrakło zaledwie paru punktów do osiągnięcia podobnego sukcesu. Kolejna edycja olimpiady rozpocznie się w czerwcu, warto już teraz rozpocząć przygotowania.