slideshow 1

Comenius V LO: Partnerstwo z tytułem
“Gdy zdjęcia tworzą historię i współczesność Europy"

Lista podreczników na rok szkolny 2014/2015

klasa 1a klasa 2a klasa 3a
klasa 1b klasa 2b klasa 3b
klasa 1c klasa 2c klasa 3c
klasa 1d klasa 2d klasa 3d
klasa 1e klasa 2e klasa 3e
klasa 1f klasa 2f klasa 3f

Strój sportowy:

  • białe koszulki
  • ciemne (granatowe, czarne) krótkie spodenki (długość dowolna) - wygodnie i bezpiecznie
  • zmienne i czyste obuwie sportowe najlepiej adidasy

Występ Uczniów V LO podczas Viva Oliwa 2014

Kategoria:

Dnia 14 czerwca odbyło się Święto Dzielnicy Oliwa.
Podczas prezentacji szkół nie mogło zabraknąć V LO :)
W tym roku prezentację Piątki przygotowali Uczniowie klasy I D wraz z zaproszonymi do współpracy Koleżankami z innych klas :)
Film znajduje się na naszym oficjalnym kanale na YouTube: www.youtube.com/user/VLOinGdansk


Wspomnień czar - bajka o Czerwonym Kapturku

Uczniowie klasy 3f chcąc na trwale zapisać się w historii Piątki zaprezentowali swoją wersję bajki o Czerwonym Kapturku w języku niemieckim. Premiera bajki odbyła się podczas Dnia Niemieckiego. Obecnie można bajkę obejrzeć na kanale VLO YTUBE. Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem bajki jest pp. Ala Koman

5 z ECDL i nie tylko

Kategoria:

Zaczęły się wakacje - zasłużony czas wypoczynku dla nauczycieli i uczniów :) Może zwłaszcza dla tych, którzy w ostatnich tygodniach r. szk. osiągnęli sukcesy. Wśród nich są uczniowie klasy mat.-fiz.-inf., przygotowujący projekty roczne z informatyki, np.

Wyniki konkursu fizycznego "Lwiątko"

Kategoria:

Uczniowie, którzy brali udział w konkursie fizycznym "Lwiątko" uzyskali następującą punktację:

Korybalski Michał 91,00 pkt

Heppner Michał 69,50 pkt

Walukiewicz Mikołaj 73,25 pkt

Krawczykiewicz Radomir 61,25 pkt

Bielewicz Aleksander 58,75 pkt

Kmieć Mateusz 56,75 pkt

Kropisz Mariusz 40,00 pkt

Odbiór świadectw dojrzałości

Szanowni maturzyści,

Serdecznie zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w dniu 27 czerwca 2013 r. od godz. 1000.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Drodzy Uczniowie,

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II odbędzie się 27 czerwca o godz. 9:30 w auli szkoły. O godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza Św. w parafii oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Tak jak przed rokiem zachęcamy, żeby pieniądze na kwiaty dla nauczycieli przeznaczyć na wsparcie potrzebującyh uczniów VLO.

Viva Oliwa 2014 - Święto Dzielnicy Oliwa i prezentacja V LO

Kategoria:

Dnia 14 czerwca odbyło się Święto Dzielnicy Oliwa.
Podczas prezentacji szkół nie mogło zabraknąć V LO :)
W tym roku prezentację Piątki przygotowali Uczniowie klasy I D wraz z zaproszonymi do współpracy Koleżankami z innych klas :)Aż cztery przepiękne choreografie przygotowała Magda Brasel i również dała wspaniały pokaz tańca. Charakter występu nawiązywał do osiągnięć V LO w dziedzinie edukacji (Piątka wg. rankingu Perspektywy), w konkursach, olimpiadach i do sukcesów sportowych. Przypomniane zostały nazwiska naszych znanych absolwentów - Jacek Dehnel, Zofia Czerwińska, Irena Jarocka, Marek Tomaszewski czy Janusz Sidło. Po świetnie zatańczonych choreografiach, na koniec prezentacji swój talent wokalny zaprezentowała Anna Łukaszewicz wykonując popularną piosenkę "Happy" Pharrella Williamsa. Całość poprowadził Krzysztof Krause.W prezentacji wzięli udział:

Magdalena Brasel (I D) - taniec
Nikola Rymsza, Magda Prauzińska (I D) - taniec
Arieta Biskup, Żaklina Czarnecka, Basia Żelaznowska (I F) - taniec
Beata Grygorczyk (I C), Ada Świerkowska (I A) - taniec
Ania Łukaszewicz (I D) - taniec i śpiew
Natalia Kołodziejczak (I F) - keybord
Krzysztof Krause (I D) - prowadzący
oraz Przemek Kudełka, Kamila Pachwicewicz, Izabella Kolmetz i Joanna Makowska (I D)
Wiktor Florian (I D) - obsługa techniczna

   

Wszystkim dziękujemy za ogromną pracę włożoną w przygotowanie prezentacji. Gratulujemy udanego występu. Dziękujemy za wspaniałą promocję V LO

Agata Sznurkowska laureatką konkursu fotograficznego :)

Kategoria:

Z przyjemnością informujemy, że Agata Sznurkowska z klasy I E jest laureatką II nagrody w konkursie fotograficznym "Chronimy przed czasem". Fotografia jest eksponowana na parkanie Parku Oliwskiego od strony ul. Rybińskiego

Najlepsze fotografie konkursowe będzie można zobaczyć także na frontowym ogrodzeniu Parku Oliwskiego. Wystawa potrwa od 15 czerwca do 20 lipca 2014 r. Wernisaż zaplanowano na 14 czerwca podczas otwartej imprezy plenerowej "VIVA OLIVA".

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chronimy-przed-czasem-konkurs-foto-z-atrakcyjna-nagroda-n78726.html#tri
Najlepsze fotografie konkursowe będzie można zobaczyć także na frontowym ogrodzeniu Parku Oliwskiego. Wystawa potrwa od 15 czerwca do 20 lipca 2014 r. Wernisaż zaplanowano na 14 czerwca podczas otwartej imprezy plenerowej "VIVA OLIVA".

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chronimy-przed-czasem-konkurs-foto-z-atrakcyjna-nagroda-n78726.html#tri

 Gratulujemy !

Stefan News Reaktywacja :)

W marcu, jak co roku, w V LO odbyły się Talenty Piątki. Spotkała nas przyjemność podziwiania uzdolnień naszej młodzieży nie tylko artystycznych, lecz również organizatorskich. Rąbka tajemnicy talentów Piątki uchylają (a jakże!) kolejne redakcje szkolnej gazetki Stefan News, którym po reaktywacji pisma w ubiegłych latach, udało się zaskarbić sympatię czytelników i Stefan News zdobywa w ostatnich miesiącach coraz większą popularność. Nie mamy co prawda możliwości podglądania procesu redakcyjnego, ale z radością obserwujemy inicjatywę naszej młodzieży, z zapałem oddającej się pracy pióra.

Nasz Uczeń w drużynie Mistrzów Świata Odysei Umysłu 2014

Kategoria:

Cieszymy się gdy nasi uczniowie odnoszą sukcesy w szkole, ale i poza nią. Tym razem nasz uczeń Tomasz Skoczylas z klasy II D znalazł się w zwycięskiej drużynie Mistrzów Świata Odysei Umysłu 2014.

 Na zdjęciu Tomek pierwszy z lewej na spotkaniu z Prezydentem Miasta Gdańska panem Pawłem Adamowiczem. Przypominamy również o naszych wicemistrzyniach, o których pisaliśmy już na naszej stronie - Izabelli Kolmetz, Julii Wielkiej i Zuzannie Ligier, które wraz ze swoją drużyną wywalczyły srebrny medal.

Finały odbywały się w USA, a wzięły w nich udział 833 zespoły z całego świata – w tym aż 19 z Polski

Cieszymy się z Waszych sukcesów i mamy nadzieję, że staniecie się inspiracją dla innych :)

Gratulujemy !

Szkolimy się!

W dniach 10. i 11. czerwca przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Jakub Fabczak, Klaudia Czyżewska, Michał Tomasik, Mateusz Kaźmierczak i Kasjan Zawadzki oraz nauczyciele : p. Agnieszka Tomasik i Krzysztof Rześniowiecki uczestniczyli w kursie Erasmus+. Już wiemy, jak można zdobywać fundusze unijne. Teraz zaczynamy pisać projekty!

20 czerwca 2014 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dniem 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 186, poz. 1245), 20 czerwca 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Tego dnia sekretariat jest nieczynny. Kandydatów do V LO prosimy o składanie dokumentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500 z wyłączeniem 19 i 20 czerwca 2014 r. Ostateczny termin złożenia dokumentów mija 23 czerwca 2014 r. o godz. 1500.

V LO w podróży ... :)

Kategoria:

V LO to nie tylko nauka :) To wiele przedsięwzięć, artystycznych wydarzeń, ale i podróży :)

Nasi uczniowie uczą się, zdobywają doświadczenie, ale również i bawią podczas wymian międzynarodowych, zielonych szkół czy wycieczek szkolnych. Na jednej z nich jest obecnie Klasa I A wraz ze swoim wychowawcą Panem prof. Jackiem Gawrońskim. W programie jest m.in.zwiedzanie Wilczego Szańca -  ruin kwatery głównej Adolfa Hiltera zamaskowanej w samym sercu Mazur, kajaki - 16 km po rzece Krutyni czy żagle na jeziorze Ryńskim.

Dodatkowy termin biegów

Kategoria:

Zapraszamy na dodatkowy termin biegów w najbliższy czwartek 12 czerwca  o godz. 15:30