slideshow 1

Dzień otwarty w V LO

W dniu 10 marca 2017 r. w godzinach od 9:30 - 12:30 w V LO odbędzie się
Dzień Otwarty. Serdecznie zapraszamy!

Galeria portretów kobiecych

Kategoria:

Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, Dziewczyna z perłą Vermeera lub kobiety sportretowane przez Modiglianiego, Klimta, prerafaelitów i innych artystów mogą stać się źródłem inspiracji dla autorów zdjęć, na których w roli modelek słynnych malarzy pojawią się uczennice naszej szkoły. 

Zachęcamy do udziału w projekcie, którego zamierzeniem jest stworzenie galerii obrazów zainspirowanych płótnami znanych malarzy. Projekt fotograficzny jest jednym z wydarzeń zaplanowanych przez klasę 1f z okazji Dnia Kobiet. Prace powinny być wykonane do 24 lutego 2017. Szczegóły w dalszej częsci artykułu.

Święta, zima, mini Mikołaje i Odyseusze… czyli wspominkowo na przełomie 2016 i 2017

Małe podsumowanie kilku wydarzeń z przełomu roku 2016 i 2017.

Z życzeniam dla Was fantastycznych ferii zimowych, wypoczynku, uśmiechu i wszystkiego, co możecie sobie wymarzyć dobrego przez dwa nadchodzące tygodnie, abyście wrócili do nas pełni energii i z głowami chłonącymi wiedzę oraz rodzącymi nowe pomysły.

Zapraszamy do lektury i oglądania mini galerii zdjęć.

Konkurs matematyczny Kangur

Uprzejmie informujemy, że 16 marca 2017 roku odbędzie się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".
Zapisy na konkurs będą odbywały się w terminie do
13 stycznia 2017r. Wszelkie informacje znajdują się stronie internetowej: http://kangurgdansk.org.pl  Koszt uczestnictwa w konkursie jednego uczestnika wynosi 9 zł.
Proszę skarbników klasowych o zebranie od osób, które wyrażają chęć uczestnictwa w konkursie Kangur kwoty 9 zł
i wraz z listą chętnych ( oraz zgodą na uczestnictwo podpisaną przez prawnych opiekunów http://www.kangur-mat.pl/dokumenty/oswiadczenie_rodzica.pdf) dostarczenie zebranej kwoty i listy do p.p. Anny Sajko w nieprzekraczalnym terminie do 13 stycznia 2017r.

Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie

Kategoria:

Uczniów zainteresowanych udziałem w Otwartych Mistrzostwach Gdańska w  Wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie, które odbędą się 3 lutego w piątek prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego. 

V LO Jam Session

W zimowy czwartkowy wieczór, 5 stycznia 2017, w auli V LO, zebrali się wszyscy wielbiciele spontanicznego grania. Bo choć Jam Session kryje w swej definicji muzyczną improwizację, nie znaczy to, że trzeba się do niej ograniczać. Maria Banach z klasy I e, pomysłodawczyni i organizatorka eventu, który przyciągnął liczną widownię nie tylko z macierzystej szkoły, zgodziła się odsłonić kulisy wydarzenia.

http://biblioteka.vlo.gda.pl/jam-session-w-v-lo/

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap szkolny.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (test wyboru), który odbędzie się 11 stycznia o godz. 10.00. 

Zapisy zainteresowanych osob (do dnia 6.01) u nauczycieli biologii.

Grudzień - wyjątkowy miesiąc w roku dla SKC

Kategoria:

Za nami kolejny rok, który kończy jak zwykle grudzień. I chociaż jest to jeden z 12 miesięcy, to jak co roku okazuje się miesiącem wyjątkowym dla Szkolnego Koła CARITAS. Pomimo końcówki semestru I udało się nam:

Świateczny mannequin challenge w V LO

Piątka nie byłaby Piątką, gdyby na sam koniec semestru czymś nie zaskoczyła. Konstruowaliśmy nietypowe choinki. Piekliśmy pierniczki. Lukrowaliśmy. Mieliśmy swoje świąteczne karaoke. A także orkiestrę bez instrumentów. Parter zaatakowały mikołaje origami. Ale prawdziwym zaskoczeniem okazał się mannequin challenge, którego aktorzy pojawili się na korytarzu V LO bez uprzedzenia i zastygli w bezruchu na całe 20 minut.

"Poznaj świat 150 niemieckich idiomów" - konkurs z języka niemieckiego.

Miło nam poinformować, że w wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego "Poznaj świat 150 niemieckich idiomów" drużyna V LO w składzie:

Dagmara Janus i Aleksandra Golec z kl. IIf oraz Katarzyna Kolka z kl. II d

zajęła IV miejsce.

Opiekunem była pp. Ala Koman

Wielka Orkiestra Symfoniczna w auli V LO

Kategoria:

Piątka” znów zadziwia. Tym razem w auli szkoły wystąpiła z mini - koncertem Wielka Orkiestra Symfoniczna pierwszej klasy medycznej. Trzy utwory muzyki klasycznej, między innymi walc Czajkowskiego złożyły się na wyjątkowy recital, który wybrzmiał w eleganckich murach naszej szkoły. Orkiestra pod batutą pana prof. Krzysztofa Rześniowieckiego dała dwa koncerty; dla uczniów klas pierwszych i drugich. Nikt z uczestniczących w nim, jeszcze godzinę wcześniej nie przypuszczał, że tylko piętro dzieli go od prawdziwej filharmonii.

Bartosz Kąkol w etapie okręgowym XXIV OI

Bartosz Kąkol z kl. 2b - jako jeden z dwóch uczniów spośród wszystkich gdańskich liceów - zakwalifikował się do etapu okręgowego XXIV Olimpiady Informatycznej - zobacz wyniki. Tymbardziej serdecznie gratulujemy i życzymy wywalczenia finału ogólnopolskiego na zawodach, które odbędą się w Gdyni w lutym 2017 r.

V LO w Mistrzostwach Gdańska w Bowlingu Drużynowym.

Kategoria:


W dniu 14 grudnia 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Bowlingu.  Nie mogło zabraknąć tam naszej Reprezentacji.